Czwarty Piknik dla Darczyńców: Serdeczność i Wsparcie w Pogorzelicach

W ostatnią sobotę sierpnia odbył się nasz czwarty Piknik dla Darczyńców, podczas którego mieliśmy zaszczyt zaprezentować postępy budowy hospicjum w Pogorzelicach. Było to szczególne wydarzenie – nasi wspaniali Darczyńcy mieli ostatnią szansę obejrzeć wnętrza placówki przed jej oficjalnym otwarciem. Budowa, która trwała niespełna cztery lata, dobiegnie końca jeszcze w tym roku. Jest to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Biedronki, która w październiku ubiegłego roku przekazała na dokończenie projektu aż 5 milionów złotych.

Podczas pikniku, prezes Fundacji oprowadzała naszych Gości po wnętrzach budynku, prezentując pomieszczenia i opowiadając o ich funkcjonalności. Była to także okazja do rozmów, zadawania pytań i podzielenia się refleksjami. Ogromnie cieszy nas fakt, że frekwencja była wyjątkowo wysoka – gościliśmy prawie pół tysiąca osób, w tym po raz pierwszy panią Katarzynę Scheer, prezes Fundacji Biedronki, która reprezentowała grono osób, dzięki którym mogliśmy przyspieszyć prace budowlane.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie ciepłe słowa, serdeczność i entuzjazm, jakie otrzymaliśmy od naszych Gości. Mamy nadzieję, że wspomnienia z tego dnia pozostaną w Waszych sercach na długo.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia:

• naszym ekipom budowlanym za przygotowanie budynku na czas,
  • mieszkańcom Pogorzelic za pomoc w organizacji – dostarczenie mebli ogrodowych, kwiatów i dekoracji, a także uporządkowanie terenu wokół hospicjum,
  • OSP Leśnice za dostarczenie stołów, namiotów oraz pomoc w organizacji wydarzenia,
  • Jakubowi Haczykowi za przepiękną muzykę na pianinie, która towarzyszyła nam przez całe spotkanie,
  • ZWAE Lębork i Designer Outlet TaniGres.pl za udostępnienie auta do przewozu dekoracji,
  • Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi w Lęborku i Studium Pracowników Medycznych i Społecznych za wypożyczenie łóżek i wyposażenia medycznego,
  • KrupskiSound za zapewnienie nagłośnienia,
  • Restauracji Różana za udostępnienie stolików koktajlowych,
  • Drukarni INES DRUK za pomoc w reaktywacji materiałów reklamowych,
  • Centrum Ogrodniczemu NIWA za wypożyczenie roślin do dekoracji,
  • wszystkim piekarniom, cukiernikom i kucharzom, którzy dostarczyli pyszne potrawy i ciasta.

Serdeczne podziękowania należą się także naszym wolontariuszom – bez Waszego zaangażowania nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia. Każda osoba, która włożyła swoją pracę i serce w organizację, jest nieocenioną częścią naszej hospicyjnej rodziny.

Drodzy Darczyńcy, ten dzień był wypełniony niezwykłą energią i radością. Już teraz zapraszamy Was na kolejne spotkanie w przyszłym roku – tym razem piknik odbędzie się już w całkowicie gotowym hospicjum!