Wyniki konkursu dla placówek oświatowych #PolaNadziei

Po ośmiu latach, po raz pierwszy Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zorganizowała konkurs dla placówek oświatowych pt. #PolaNadziei, koncentrując się na potrzebie edukacji społeczności odnośnie założeń ideowych akcji. Począwszy od tego roku konkurs zostanie już na stałe wpisany w akcję „Lęborskie Pola Nadziei”.

Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania! Łącznie w 4 zaproponowanych kategoriach wpłynęło 175 prac. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i opiekunom grup oraz rodzicom za zaangażowanie w akcję. Jesteśmy poruszeni pięknem prac. Obiecujemy, że wszystkie prace zawisną na ścianach naszego domu hospicyjnego.

Hospicjum to BLISKOŚĆ – wszyscy uczestnicy konkursu pochylając się nad pracą byli bardzo blisko sercem i myślami z osobami chorymi. Hospicjum to POŚWIĘCENIE UWAGI – ta uwaga pięknych, młodych ludzi znalazła swoje odzwierciedlenie w wykonanych pracach. HOSPICJUM to NADZIEJA – a tę bardzo wyraźnie widać w kolorach prac. Już cieszymy się, gdy wszystkie one pięknymi barwami wypełnią progi hospicjum. Przyszła wiosna będzie w Pogorzelicach kolorowa.

Uważamy, że na nagrodę zasługują wszyscy. Dokonanie wyboru było naprawdę bardzo trudne. Poniżej, dziękując jeszcze raz wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie, prezentujemy wyniki:

Kategoria I – przedszkola / Wykonanie baneru pt. „Pola Nadziei”

• I miejsce:
    • Gminny Żłobek w Charbrowie – praca zbiorowa dzieci, opiekun: Agnieszka Mądra-Ostrowska
    • Przedszkole Gminne w Wicku – grupa SOWY, opiekun: Barbara Kamińska
    • Przedszkole nr 9 w Lęborku – grupa BIEDRONKI, opiekun: Barbara Drożdżal
    • Przedszkole nr 9 w Lęborku – grupa MISIE, opiekun: Weronika Bohdan
    • Przedszkole Nr 2 w Lęborku – praca zbiorowa dzieci ze wszystkich grup, opiekun: Monika Kwaśniewska/ Anna Stefaniak
  • II miejsce:
    • Prywatne Przedszkole Językowe – Terapeutyczne Tęczowa Kraina – filia 2 – grupa MOTYLKI, opiekun: Patrycja Długowolska
    • Przedszkole Nr 6 Lębork – praca zbiorowa dzieci ze wszystkich grup, opiekun: Magdalena Kreft
  • III miejsce: